چه زمانی به عمل ابدومینوپلاستی نیاز داریم؟

چه زمانی به عمل ابدومینوپلاستی نیاز داریم؟

چه زمانی به عمل ابدومینوپلاستی نیاز داریم؟ آیا اصلا به ابدومینوپلاستی یا تامی تاک نیاز دارم؟ این سوالی است که بسیاری از مردم قبل از اینکه زیر تیغ جراحی بروند از خود می پرسند.

در حالت کلی اگر یک یا دو مورد از مشکلاتی بیان شده در ادامه این مطلب را داشته باشید و یا میخواهید شکمی صاف داشته باشید از عمل ابدومینوپلاستی یا تامی تاک برای اصلاح ظاهر این قسمت از بدن استفاده کنید. با دیدن موارد مشکل سازی که در ادامه گفته می شود تصمیم نهایی خود را بگیرید.

پوست شل شده

در دوران بارداری و یا زمانی که مقدار زیادی وزن اضافه می کنید این یک امر عادی است که پوست شکم کشیده شود. متاسفانه بعد از اینکه نوزاد را بدنیا آوردید و یا وزن اضافه را کاهش دادید، پوست شکم سرجای اولش باز نمی گردد. در عوض ظاهر این قسمت به صورتی می شود که گویا همیشه کشیده شده است.

هرچقدر هم دراز و نشست بروید و وزنه هم بلند کنید، تاثیری ندارد چون این ورزش ها مخصوص چربی است و روی پوست اثر نمی گذارد. اگر پوستتان به شکل اصلی خود بازنگردد شاید زمان عمل ابدومینوپلاستی فرا رسیده باشد.

بسیاری از خانم ها فکر می کنند عمل لیپوساکشن شکم شان را تخت می کند . در حالی که این تصور اشتباه است. به هر حال عمل لیپوساکشن نیز نشان داده چربی های زیرپوستی و مشکلات شکل بدنی را از بین می برد.

عمل لیپوساکشن  قادر نیست مشکلات ظاهر بدنی که به علت شل شدن یا آویزان شدن پوست اتفاق می افتد را برطرف کند. معمولا افرادی که قصد دارند ظاهر شکم خود را دوباره بازگردانند از این تفاوت بی خبر هستند. معمولا مردم به جراح زیبایی مراجعه می کنند و در این فکر هستند که تنها کمی لیپوساکشن کار را درست می کند. برای خانم ها شنیدن اینکه جراحی لیپوماتیک برای داشتنی شکمی صاف کافی نیست، بسیار نامطلوب است.

در صورت داشتن یک یا دو مورد از مشکلات زیر عمل ابدومینوپلاستی یا تامی تاک به شما پیشنهاد می شود:

  • چین شکمی
  • آویزان بودن شکم
  • اخم کردن ناف
  • چین و چروک پوست شکم
  • دو حبابی و دو تکه شدن شکم

در نطر بگیرید

ابدومینوپلاستی یک عمل زیبایی است و نباید آن را با جراحی های کاهش وزن اشتباه گرفت. اگر چه با داشتن رژیم غذایی متعادل و برنامه ورزشی نیازی به عمل جراحی نیست اما اگر وزن زیادی کم کردید و یا در دوره بارداری شکمتان بیش از حد جلو آمد و دیگر به حالت عادی برنگشت، پس از مشورت با پزشک متخصص میتوانید درباره انجام ابدومینوپلاستی تصمیم بگیرید.

معمولا کسانی که وزن اضافی بالایی دارند پس از کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل با پوست اضافی شکم به مشکل برمی خورند . در چنین شرایطی یکی از راه های درست این عمل زیبایی است.

چین شکمی

شما هم در قسمت شکمتان چین دارید؟ عمل ابدومینوپلاستی یا تامی تاک کمک می کند. چین شکمی یک حالت تا خوردگی روی پوست شکم است که به خاطر پوست اضافی در هر دو سمت چین خوردگی ظاهر می شود.

آویزان بودن شکم

در ادامه مطلب چه زمانی به عمل ابدومینوپلاستی نیاز داریم؟ باید خاطر نشان کرد که  آویزان شدن شکم زمانی اتفاق می افتد که پوست قسمت شکم به سمت پایین آویزان شود. پوست آویزان شده ممکن است قسمت بالای لباس زیر یا شلوار فرد را بپوشاند. به چنین حالتی در اصطلاح مافین تاپ گفته می شود. همین ظاهر ناخوشایند کافی است که یک فرد مستقیما به سراغ ابدومینوپلاستی برود.

اخم کردن ناف

ناف معمولا ظاهری گرد یا بیضی شکل دارد. اگر ظاهر ناف به شکل اخم درآید به معنای وجود پوست اضافی، شل یا چربی در ناحیه شکم است. اگر قصد دارید هنگام ورزش و یا در مهمانی ها لباسی بپوشید که این قسمت از بدن در آن نمایان است عمل ابدومینوپلاستی قطعا کمک کننده خواهد بود.

حتما بخوانید: جراحی شکم چیست و تفاوت آن با لیپوساکشن چیست؟

چین و چروک پوست شکم

عمل ابدومینوپلاستی برای پوستی که به حالت مچاله شده و یا چین خورده در بیاید و به ظاهر قبلی خود بازنگردد ضروری است.

دو حبابی شدن یا دو تکه شدن شکم

اگر شکمتان به حالت دو بخشی در آمده که معمولا یک قسمت بالای ناف و دیگری پایین آن قرار می گیرد نشانه آن است که پوستتان شل شده یا اضافی است. عمل ابدومینوپلاستی این پوست اضافی را از بین خواهد برد.

کلینیک دکتر مروتی