ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی

خانه ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی

عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم چیست؟

عمل ابدومینوپلاستی یا تامی تاک یک عمل جراحی پلاستیک برای زیبایی است. این عمل با حذف چربی و پوست اضافی از ناحیه شکم، عضلات قسمت شکم را تنگ و صاف می کنند. جراحی شکم مناسب افرادی است که :

  • غیرسیگاری هستند. این افراد شرایط فیزیکی خوبی دارند و وزنشان در حالت ثبات است. همچنین قسمت هایی برآمده از چربی و شل شدگی پوستشان با ورزش و تغذیه از بین نرفته است.
  • افراد کمی چاق که قابلیت ارتجاعی پوست را از دست دادند.
  • مناسب خانم هایی که پوست و عضلاتشان به خاطر زایمان کش آمده است.

خانم هایی که برای بارداری های بعدی برنامه ریزی کردند و یا افرادی که می خواهند وزن چشمگیری را کم کنند باید دست نگه دارند و عمل ابدومینوپلاستی را در زمانی که شرایط ثبات وزن را دارند، انجام دهند. برخی پس از بارداری یا سزارین نیز این عمل را انجام می دهند.

مینی تامی تاک

ابدومینوپلاستی جزئی یا مینی تامی تاک، جراحی کمتر تهاجمی با برش های کوتاه تر است. این نوع عمل برای بیمارانی با چربی های جمع شده در پایین شکم مناسب است. جراح در عمل ابدومینوپلاستی جزئی برش های کوچکتری ایجاد می کند و دوره ریکاوری از آن نیز کوتاه تر است

تزریق چربی

با بالا رفتن سن، بافت چربی صورت کم می شود که افتادگی پوست و شلی و چروک را بیشتر می کند، بنابراین کشیدن و بالا بردن پوست باعث جوان سازی کلی نمی شود.گاهی اوقات سفت تر و کشیده تر نمودن پوست باعث جوانتر شدن آن نمی شود.

پرتر بودن صورت باعث جوانتر شدن آن می شود و اینجاست که اهمیت تزریق چربی در پوست بدن مشخص می شود

لیپوماتیک و پیکر تراشی

در مقایسه با روش لیپوساکشن، میزان صدمه‌ای که به بافت پوستی وارد می‌شود، در روش لیپوماتیک یا پیکرتراشی و از بین بردن چربی بدون جراحی کمتر است. در روش لیپوساکشن سنتی، به بیهوشی عمومی نیاز است

، اما در روش لیپوماتیک یا پیکرتراشی و از بین بردن چربی بدون جراحی، بدلیل سهولت می توان حتی با بی‌حسی موضعی ...

روش عمل ابدومینوپلاستی

در طول عمل ابدومینوپلاستی بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. دو برش در بخش مشخص برای جراحی ایجاد می شود: یکی از استخوان لگن در یک سمت تا استخوان لگن در سمت دیگر نزدیک به قسمت شرمگاهی، برش دیگر اطراف ناف است. پوست از عضله شکم جدا خواهد شد. سپس عضلات شکمی به سمت یکدیگر کشیده و بخیه می شوند تا ظاهر میان تنه باریک و شکم سفت تر شود.

سپس قسمته جدا شده پوست روی عضلات که حالا شکل جدیدی به خود گرفته، کشیده می شود و پوست اضافی را برمی دارند. ناف دوباره به قسمتی وصل می شود که ظاهرش طبیعی باشد. برش ها بسته می شود و یک لباس استریل روی قسمت جراحی شده کشیده می شود. جراحی ابدومینوپلاستی ۲ تا ۵ ساعت زمان لازم دارد.

ساعات کاری

دو شنبه ۱۵ الی ۲۱
چهارشنبه ۱۵ الی ۲۱

نوبت دهی آنلاین

    تماس سریع

    • Address ایران- تهران
    • Phone 09045195026