پیکرتراشی شکم و پهلو

عده ی زیادی برای کاهش وزن خود حاضرهستند انواع روش لاغری را امتحان کنند و حتی حاضرند عوارض آن را به جان بخرند .امروزه عمل های نوین زیادی از جمله پیکر تراشی برای دستیابی به اندامی زیبا انجام می شود .رسیدن به اندام ایده آل و استفاده از لباس های مورد علاقه ، آرزوی تمام افرادی است که دچار چاقی یا چربی بیش از اندازه هستند .

انباشته شدن چربی در بدن

تراکم چربی در بدن می تواند دلایل مختلفی داشته باشد ولی بارزترین دلیل آن ، عدم تحرک کافی و استفاده از غذاهای چرب می باشد .پر خوری و ورزش نکردن در کوتاه ترین زمان ممکن باعث می شود تا فرد دچار افزایش چربی شود .افزایش چربی بدن باعث می شود تا فرد دچار چاقی و عدم تناسب اندام شود.

عدم تنظیم بدن و چاقی منجربه کاهش اعتماد به نفس و کاهش جذابیت فرد می شود .پیکر تراشی یکی از روش هایی است که در زمانی کوتاه منجربه از بین رفتن چربی های بدن می شود .

برخی از عمل های پیکرتراشی ، تهاجمی هستند و برخی از روش ها کم تهاجمی هستند .

انواع پیکرتراشی

  1. پیکرتراشی با لیپوماتیک
  2. پیکرتراشی با لیپولیز
  3. پیکرتراشی با اولتراسونیک
  4. پیکرتراشی با لیپوست
  5. پیکرتراشی با لیپوساکشن

کاندیدای مناسب پیکرتراشی

افرادی که به استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی اعتیاد ندارند

مصرف دخانیات، استنشاق دود و مصرف نوشیدنی هایی که دارای الکل هستند از میزان اکسیژن خون کم کرده و در روند بهبودی و درمان فرد اختلال ایجاد می کنند بنابراین افرادی که به این مواد اعتیاد نداشته یا می توانند به مدت 2 هفته پیش و پس از این روش از مصرف آن ها دست بکشند بهترین کاندیدا برای پیکرتراشی شکم می باشند.

خانم هایی که باردار نیستند

بانوانی که در دوره بارداری هستند نه تنها باید از انجام پیکرتراشی با لیزر و بدون لیزر و معمولی پرهیز کرده بلکه باید از انجام هر جراحی و روشی که ضرورتی به انجام هرچه سریع تر آن وجود ندارد خودداری کرده و به این ترتیب به محافظت از خود و جنین شان بپردازند.

اشخاصی که می توانند توقعات خود را به طور واضح بیان کنند

یکی از مسائلی که در حاصل شدن بهترین نتایج از پیکرتراشی موثر می باشد این است که فرد بتواند توقعاتی که از این روش دارد را به طور دقیق و شفاف با پزشک خود در میان بگذارد.

افرادی که از پیکرتراشی شکم و پهلو انتظارات واقع بینانه دارند

برخی از افراد کمال طلب هستند و تحمل کمترین دلیل عدم اعتماد به نفس را نداشته و از پزشک خود انتظار معجزه دارند، این افراد باید بدانند جراح هرچه مجرب و ماهر هم که باشد تا یک حدی امکان مانور داشته و نمی تواند همه توقعات شما را برآورده کند.

افرادی که به مشکلات روحی دچار نیستند

برخی از افراد برای انجام پیکرتراشی شکم و پهلو دست به کار می شوند چون به افسردگی مبتلا بوده و گمان می کنند که انجام این روش، به بهتر شدن وضعیت آن ها کمک می کند؛ بدیهی است که انجام پیکر تراشی با این هدف کاملاً اشتباه بوده و حتی امکان وخیم شدن اوضاع روحی به دلیل استرس نیز وجود دارد.

همچنین افرادی که بسیار حساسند  و مدام در حال بررسی تقارن اجزای بدن خود هستند و افرادی که ایرادای ندارند ولی به دلیل ابتلا به اختلال خود بد شکل پنداری از بدن شان ایراد می گیرند برای انجام این روش مناسب نیستند.پیکر تراشی بدون جراحی یا پیکر تراشی با لیزر نیز از انواع پیکر تراشی ها است.

تاثیرات چربی ها بر زیبایی اندام

زیبایی اندام با وجود چربی هایی از بین می رود و لذا موجب عدم خرسندی فرد می گردد.بعضی افراد فکر مس کنند که با انجام پیکر تراشی هم مکی توانند تناسب اندام و کاهش وزن را یا هم به دست آورند که کاملا هم در اشتباه می باشند.

توصیه می کنم از مقاله جراحی شکم و پهلو نیز بازدید فرمایید.

دکتر علی اکبر مروتی